MADENCİLİK

Çevreye ve tüm paydaşlarımıza verdiğimiz değer ile madencilik sektöründe faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda önemli adımlar atıyoruz.

Hayatın her noktasına dokunan ve dünya çapında endüstriyel kullanımı en yaygın metal olan alüminyumun ana maddesi boksit üretiminde Türkiye ekonomisine katma değer yaratmayı hedefliyoruz.

Verusa Holding’in stratejik yatırımlarından Türkiye’nin ve faaliyet gösterdiği bölgenin en büyük boksit yataklarına sahip Standard Boksit İşletmeleri A.Ş., gelişime ve ilerlemeye açık kurumsal yapısı ile boksit üretiminde yeni atılımlara odaklanıyor.

Standard Boksit İşletmeleri, yeraltı ve yerüstü doğal kaynakları işletmede üretim ve istihdama değer yaratırken, kurumsal vatandaşlık sorumluluğu ile çevreye zarar vermeyen metodlarla çıkarılan boksit ile geleceğe yönelik tüm projelerinde sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor.

Verusa Holding’in diğer madencilik yatırımı Galata Altın İşletmeleri A.Ş. sahip olduğu 15 yeni maden sahasında geleceğe yön verecek altın madeni arama çalışmalarını yürütüyor.