İŞTİRAKLER

MAVİ HOSPİTAL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

Verusaturk tarafından yapılan girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri A.Ş., hastane ve sağlık hizmetleri sektöründe faaliyet göstermektedir.

Şirketin sermayesi 16.000.000 TL olup, %50'si Verusaturk GSYO’ya aittir.

1999 yılında kurulan Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri A.Ş., Manisa ili, Akhisar ilçe merkezinde kendisine ait 9.100 m² kapalı alanda 110 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

 

www.akhisarhastanesi.com

KAHVE DİYARİ PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Verusaturk tarafından yapılan girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Kahve Diyari Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., gıda üretim ve perakende sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 20.500.000 TL olup, %50'si Verusaturk GSYO’ya aittir.

Kahve Diyari Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., ‘’KAHVE DİYARİ’’ markası ile gıda üretimi ve perakende alanında, Türkiye genelinde sahip olduğu 107 adet şube üzerinden, hizmet sunmaktadır.

Ayrıca şirket bünyesinde gıda üretim ve perakende sektöründe faaliyet gösteren 2 adet şirket bulunmaktadır.

 

www.kahvediyari.com.tr

firma4

VEKTORA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi yatırımları arasında yer alan Vektora Bilişim Teknolojileri A.Ş. 2003 yılında kurulmuş olup, 203 personeli ile yazılım sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 24.000.000 TL’dir. Şirket'in %60'ı Verusaturk GSYO A.Ş.'ye aittir.

 

www.vektora.com

vektora

PROBEL BİLGİSAYAR YAZILIM DONANIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi yatırımları arasında yer alan Probel Bilgisayar Yazılım Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında kurulmuş olup, 242 personeli ile Sağlık Bilgi Yönetim Sistemleri (SBYS) yazılımları üretimi, satışı ve hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir.

Hastanelerin tüm işlemlerinin dijital ortamda gerçekleştirilmesi için gereksinim duyulan tüm yazılım ürünleri ile PROBEL, Türkiye’de başta üniversite, kamu ve özel hastaneler olmak üzere 100’ü aşkın sağlık kuruluşuna sağlık bilgi sistemi hizmeti sunmaktadır. Sermayesi 23.333.500 TL olan şirketin %10'u Verusaturk GSYO A.Ş.'ye aittir.

 

www.probel.com.tr

 

probel

 

 

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Verusa Holding’in iştiraki Verusaturk GSYO A.Ş., SPK’nın Seri: VI No:15 sayılı “Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar” Tebliği kapsamında kurulmuş bir girişim sermayesi şirketidir. Çıkarılmış sermayesi 52.000.000 TL’dir.

Verusaturk GSYO A.Ş’ye ait Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilmiş Portföy İşletmeciliği Yetki Belgesi'ne sahiptir.

Verusaturk GSYO A.Ş.'nin yatırımları arasında Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Enda Enerji Holding A.Ş., Tortum Elektrik Üretim A.Ş., Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., Core Engage Yazılım A.Ş., Zeroone Interactive Yazılım A.Ş.,Golive Yazılım Hizmetleri A.Ş., Probel Bilgisayar Yazılım Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Vektora Bilişim Teknolojileri A.Ş., Kahve Diyari Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri A.Ş. bulunmaktadır.

 

www.verusaturk.com.tr

Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

 

Elektrik toptan satış lisansına sahip Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., Türkiye genelinde serbest tüketici kapsamındaki elektrik abonelerine, indirimli elektrik satışı hizmeti vermektedir.

Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.,61.572.770-TL sermayeli EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’nin %4'üne sahip 3. büyük ortağıdır.Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirleyen Fortune 500 Türkiye 2019 sıralamasında EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. 88 milyar lira net satışla, Tüpraş’tan sonra 2. sırada yer almıştır.

www.ataelektrik.com.tr

Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Aldem Çelik  1984 yılında kurulmuş olup 2000’li yılların başlarından bugüne global müşterilerine uluslararası norm ve standartlar kapsamında proje bazlı ve seri çelik parça/konstrüksiyon üretimleri yapmaktadır. Aldem’in toplam satıştaki ihracat oranı yaklaşık %70’tir. Bu doğrultuda global müşteri portföyünü her geçen gün artırmaktadır.

2020 yılında Gazprom Saint Petersburg Lakhta Center projesinin paslanmaz çelik yapı elemanları projesi devam etmektedir. Bu proje başta olmak üzere, uzun yıllardır müşteri portföyünde bulunan General Electric (Fransa, İtalya, İsviçre fabrikaları), Alstom Transport, Bouygues Construction, Bühler gibi alanında dünyanın en önemli firmalarına üretimler sürdürülmektedir. Ayrıca günümüzün en önemli sektörü olan yenilenebilir enerji tarafında da Enercon Türkiye ve Almanya fabrikalarına Rüzgar Kulesi Ekipmanları üretimleri devam etmektedir.

Aldem Çelik 11.000 metrekaresi kapalı, 9.000 metrekaresi açık toplam 20.000 metrekare üretim alanında hizmet vermektedir.

Konusunda uzman 180 çalışan ile birlikte; başta enerji, inşaat ve makine ekipmanları olmak üzere, endüstriyel sektörlerde faaliyetlerini sürdüren uluslararası firmalara, global standartlar dahilinde yüksek kalitede kaynaklı veya kaynaksız çelik, alüminyum ve paslanmaz çelik ürün imalatları yapılmaktadır.

Müşteri portföyünün ana faaliyet alanları aşağıdaki gibidir ;

- Enerji Sektörü

* Yenilenebilir Enerji ( Rüzgar / Güneş ) * Elektrik Santralleri ve Dağıtımı * Nükleer Santraller * Gaz

- Makine / Mekanik Ekipman Sektörü

* Yüksek hacimli havalandırma * Arıtma * Cam * Gıda * Sağlık * Asfalt/Yol * Çimento * Raylı Sistemler * Güvenlik/Savunma

- İnşaat Sektörü

* Endüstriyel ve Sosyal Yapılar * Tesisler/Santraller * Köprüler * Tünel ve Karayolları * Tersaneler * Bina Cepheleri ve Ekipmanları * Mimari Ürünler

Başlıca ihracat yapılan ülkeler Fransa, İngiltere, İtalya ve Almanya’dır. Bu ülkeler dışında Hindistan, Rusya, Türkmenistan, Azerbaycan, Güney Kore ve Kuzey Afrika ülkelerine de proje bazlı üretimler yapılarak ihracatlar gerçekleştirilmektedir.

Aldem Çelik A.Ş. ISO 9001, ISO 3834-2 , EN 1090-2 EXC 4, ISO 14001, OHSAS 18001, EN ISO 15085 gibi uluslararası kalite yönetimi ve üretim sertifikalarına sahiptir.

www.aldem.com.tr

Innoted Teknoloji A.Ş.

Innoted Teknoloji, EFT POS özellikli yeni nesil mobil yazarkasa cihazlarının tasarımı ve imalatı amacıyla kurulmuştur. Türkiye'deki bütün kredi kartı bankacılık uygulamalarını destekleyen İnnoted Yazarkasa POS ayrıca kontör yükleme, fatura ödeme, yemek kartı kullanımı gibi pekçok kurumsal uygulama imkanı sunmaktadır. Şirketin merkezi Teknopark İstanbul Ar-Ge Binaları bölgesindedir.

www.innoted.com

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Denizli Acıpayam’da 1973 tarihinde bölge halkı tarafından kurulan Acıselsan 153.770 m2 sanayi alanı üzerinde kurulu, 8.843 m2 kapalı alanda selüloz üretimi yapan halka açık bir şirket olup, şirket payları BIST Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Acıselsan'ın üretim kapasitesi 2020 yılı itibariyle 13.500 tona ulaşmıştır.

2018 yılında Verusaturk GSYO’nın sahip olduğu %47,3 oranındaki paylar Verusa Holding’e devredilmiştir.

 

www.aciselsan.com.tr

Enda Enerji Holding A.Ş.

Verusa Holding, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli şirketlerinden Enda Enerji Holding A.Ş.’ ye doğrudan ve dolaylı olarak toplamda %26,82 oranında ortaktır.

Ödenmiş sermayesi 345.477.486 TL olan Enda Enerji Holding A.Ş.'nin %100’ü yenilenebilir olan 10 elektrik üretim santralinin toplam kurulu gücü 180,1 MW’e’dir. Kurulu güç dağılımı olarak portföyünde 4 hidro (104 MW), 5 rüzgâr (68,6 MW) ve 1 jeotermal (7,5 MW) elektrik üretim santrali bulunmaktadır.

 

www.endaenerji.com.tr

 

Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.

Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.; 2014 yılında kurulmuş olup, madencilik sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi 40.000.000 TL'dir.

Şirket'in %100'ü Verusa Holding A.Ş.'ye aittir.

Standard Boksit işletmeleri A.Ş.’nin sahip olduğu boksit (alüminyum ana cevheri) maden sahası 7 farklı bölgede olmak üzere toplam 22 adettir.

Şirket Türkiye ve bölgenin en büyük boksit maden yataklarına sahibidir.

Standard Boksit işletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu toplam maden sahası sayısı 25 adettir.

 

 

www.standardboksit.com.tr

 

St _logo

EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.

EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi, 2015 tarihinde kurulmuş ve aynı yıl Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) piyasa işletim lisansını alarak faaliyete geçmiştir.

EPİAŞ’ın başlıca amacı ve faaliyet konusu, “ Piyasa işletim lisansında yer alan enerji piyasalarının etkin, şeffaf, güvenilir ve enerji piyasasının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanması, kurulması, geliştirilmesi ve işletilmesidir.

%100 Bağlı ortaklığımız Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. 61.572.770-TL sermayeli EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’nin %4'üne sahip 3. büyük ortağıdır.Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirleyen Fortune 500 Türkiye 2019 sıralamasında EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. 88 milyar lira net satışla, Tüpraş’tan sonra 2. sırada yer almıştır.

 

www.epias.com.tr

 

Epiaş -11

Tortum Elektrik Üretim A.Ş.

Şirket’imizin %49 oranında iştirak ettiği Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 43.000.000 TL sermayeli Tortum Elektrik Üretim A.Ş.'nin %100'üne sahiptir. Tortum Elektrik Üretim A.Ş. bünyesinde bulunan 7,49 MW kurulu gücündeki hidroelektrik santral Erzurum ilinde yer almaktadır.

 

www.tortumelektrik.com.tr

 

Tortum

Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.

Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş. yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur.

Şirket, 22.11.2012 tarihinde 6,744 MW gücünde olan hidroelektrik santrali işletmeye açmış ve elektrik üretimine başlamıştır.

Şirket’imizin % 100 oranında doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklığı Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 17.000.000 TL sermayeli Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.'nin %70'ine sahiptir.

 

www.pamel.com.tr

 

PAMEL

Core Engage Yazılım A.Ş.

Verusaturk tarafından yapılan girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Core Engage Yazılım A.Ş. 2020 yılında kurulmuş olup, yazılım hizmetleri ve dijital oyun yazılımları alanında faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 5.000.000 TL’dir. Şirket'in %50'si Verusaturk GSYO A.Ş.'ye aittir.

Core Engage, yine aynı sektörde faaliyet gösteren Zeroone Interactive Yazılım A.Ş.’nin de %100’ne sahiptir.

 

www.coreengage.com

 

core

Zeroone Interactive Yazılım A.Ş.

Zeroone Interactive Yazılım A.Ş. 2020 yılında kurulmuş olup, yazılım hizmetleri ve dijital oyun yazılımları alanında faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 1.000.000 TL’dir.

Verusaturk GSYO A.Ş.'nin %50 oranında pay sahibi olduğu girişim şirketi Core Engage Yazılım A.Ş., Şirket'in %100'üne sahiptir.

 

Golive Yazılım Hizmetleri A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi yatırımları arasında yer alan Golive Yazılım Hizmetleri A.Ş., 2013 yılında kurulmuş olup, yerinde AR-GE merkezi sertifikası ve 123 kişilik yetkin personeli ile yazılım sektöründe hizmet vermektedir. Şirketin sermayesi 20.380.000 TL’dir. Şirket'in %25'i Verusaturk GSYO A.Ş.'ye aittir.

 

www.golive.com.tr

 

golive

Galata Altın İşletmeleri A.Ş.

Galata Altın İşletmeleri A.Ş. 2020 yılında kurulmuş olup, altın madenciliği alanında faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 10.000.000 TL’dir.

Şirket'in %100'ü Verusa Holding A.Ş.'ye aittir.

Galata Altın İşletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu toplam maden sahası sayısı 14 adettir.

 

 

www.galataaltin.com.tr

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.

 

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.; 2015 yılında kurulmuş olup, yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi  95.000.000 TL olup, %49'u şirketimize %51'i Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye aittir.

Pamukova, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli oyuncularından ödenmiş sermayesi 300.000.000 TL olan Enda Enerji Holding A.Ş.'ye %19,50 oranında ortaktır.

Enda Enerji Holding A.Ş.'nin %100’ü yenilenebilir olan 10 elektrik üretim santralinin toplam kurulu gücü 180,1 MW’e’dir. Kurulu güç dağılımı olarak portföyünde 4 hidro (104 MW), 5 rüzgâr (68,6 MW) ve 1 jeotermal (7,5 MW) elektrik üretim santrali bulunmaktadır.

Pamukova, 43.000.000 TL sermayeli Tortum Elektrik Üretim A.Ş.'nin %100'üne sahiptir. Tortum Elektrik’in bünyesinde bulunan 7,49 MW kurulu gücündeki hidroelektrik santral Erzurum ilinde yer almaktadır.

Pamukova, 17.000.000 TL sermayeli Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’ye %70 oranında ortaktır. Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin bünyesindeki hidroelektrik santral 6,744 MW kurulu güce sahiptir ve Adıyaman ili Çelikhan ilçesinde yer almaktadır.  

 

www.pamukovaelektrik.com.tr

 

pamukova